HABERLER

  Kavanoz Boyama Atölyesi

  Çocuklarınızla keyifli ve farklı bir hafta sonu geçirmek istiyorsanız sizi Enerji Müzesinde kavanoz boyamaya bekliyoruzzzz. Nasıl mı yapıyoruz, bir kavanoz getirene boyadığı kavanozu hediye ediyoruz.İçindeki mumda bizden.. Bunun için randevu alman yeterli.

  Tarih: 01 Nisan 2016

  MÜZEDE BİR OLAY VAR!

  Müzede bir olay var – Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’ya kazandırdığı Merinos Enerji Müzesi’nde gerçekleştirilen ‘Müzede Bir Olay Var’ etkinliği, eğlenceli görüntülere imzasını attı. Bursa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Merinos Enerji Müzesi, ‘Müzede Bir Olay Var’ adlı özel etkinliğe ev sahipliği… devam »

  Tarih: 20 Şubat 2016

  ENERJİNİN HİKAYESİ

  Enerji Müzemizde enerji verimliliği haftası kutlamaları sebebi ile ziyaretimize gelen öğrencilerimize drama teknikleri kullanılarak, ”masalcı teyze”  MERVE GÜLCEMAL’in  eğlenceli hikaye anlatımı gerçekleştirilmiştir.

  Tarih: 20 Şubat 2016

  ENERJİ VERİMLİLİĞİ SUNUMU

  MERİNOS ENERJİ MÜZESİ’NDE TASARRUF TAKTİKLERİ ANLATILDI – MERİNOS ENERJİ MÜZESİ EV SAHİPLİĞİNDE ENERJİ VERİMLİLİĞİ HAFTASI MÜNASEBETİYLE DÜZENLENEN PROGRAMDA, EV VE İŞYERLERİNDE ALINACAK BASİT TEDBİRLERLE TASARRUF EDİLEBİLECEĞİ ANLATILDI. – YÜCE; “TASARRUF, KADINLARIN ELİNDEN ÇIKAN BİR OLAYDIR. YAPILACAK UFAK VE BASİT HAREKETLERLE… devam »

  Tarih: 20 Şubat 2016

  ENERJİ DERSİ

  ENERJİ MÜZESİ’NDE ÖĞRENCİLERE TASARRUFUN YOLLARI ANLATILDI – BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN ŞEHRE KAZANDIRILAN MERİNOS ENERJİ MÜZESİ, 11-17 OCAK TARİHLERİ ARASINDAKİ ENERJİ VERİMLİLİĞİ HAFTASI MÜNASEBETİYLE BİR DİZİ PROGRAMA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR. BURSA – Enerji Verimliliği Haftası münasebetiyle Merinos Enerji Müzesi ev sahipliğinde… devam »

  Tarih: 20 Şubat 2016

  ENERJİ VERİMLİLİĞİ HAFTASI

  Tarih: 20 Şubat 2016
  davetiyeee myo

  ATIKLAR VE GERİ DÖNÜŞÜM SERGİSİ

  Tüm dünyada enerji tüketiminin, çevre kirliliğinin hızla artması, sınırlı kaynakların bilinçsizce kullanılması atıkların yeniden kullanılabilirliği konusu oldukça önemli hale getirmiştir. Bu projenin çıkış noktası atıkların yeniden kullanımı, doğaya bırakılan atık miktarının azaltılması, farklı malzemelerin farklı alanlarda kullanımı gibi konularda farkındalık… devam »

  Tarih: 04 Kasım 2015
  20150509_145501

  ENERJİ MÜZESİ BURSA BİLİM ŞENLİĞİNDE

  Geleneksel olarak düzenlenen Bursa Bilim Şenliğinde Enerji Müzesi olarak ziyaretçilerimizle birlikte çim adam yapımı, mum yapımı, rüzgar gülü yapımı  ve boyama etkinlikleri yapılmıştır.

  Tarih: 14 Mayıs 2015
  CAM00330

  22.BURSA FOTOĞRAF GÜNLERİ BİLİNMEYEN ARA GÜLER SERGİSİ

  Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 22’ncisi düzenlenen ‘Bursa Fotoğraf Günleri’, 8-16 Mayıs tarihleri arasında yapılacak. Programın açılışı, 8 Mayıs Cuma günü saat 18.30’da Bursa Kent Müzesi’nde fotoğrafçı Inge Morath’ın ‘Tuna Kıyıları’ adlı sergisiyle yapılacak. Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kültür Sanat… devam »

  Tarih: 13 Mayıs 2015
  1

  ŞEHRİN IŞIKLARI SERGİSİ ENERJİ MÜZESİNDE…

  ‘ŞEHRİN IŞIKLARI SERGİSİ ENERJİ MÜZESİ’NDE AÇILDI – UEDAŞ TARAFINDAN İKİ SENEDİR YAPILAN FOTOĞRAF YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN FOTOĞRAFLARIN YER ALDIĞI ‘ŞEHRİN IŞIKLARI SERGİSİ’, BURSA ENERJİ MÜZESİ’NDE İZLENİME SUNULDU. BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre kazandırılan Enerji Müzesi’nin ev sahipliğinde UEDAŞ… devam »

  Tarih: 04 Mart 2015
  Toplam 4 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.1234